waarde van TSH en T4 etc.
- Jannetje
- Onderwerp Auteur
- Offline
- Junior Lid
-
- Berichten: 12
- Ontvangen bedankjes 0
Na geregeld bloedprikken een aantal jaren, was 1 medicijn niet meer nodig en kreeg ik alleen Thyrax of Euthirox. Ik voelde mij goed, geen klachten.
Nu, na al die jaren, moest ik noodgedwongen in Augustus vorig jaar, overstappen op Levothyroxine omdat Thyrax niet meer geleverd kon worden. Ik werd ziek, volgens mij door dat andere medicijn. Mijn huisarts ontkend dat. Ze heeft mij wél een bewijs gegeven voor de apotheek dat ik beslist Thyrax moest krijgen. En wat schets mijn verbazing? Toen ik bij de apotheek kwam kreeg ik, 3 weken geleden, wél Thyrax wat zij in voorraad hadden. Ik blij, maar voel mij zieker dan ooit. (zie bijlage). Hoop dat die bijlage te openen is, want daarin staan praktisch alle klachten die ik heb: ogen/oorsuizen/druk op hoofd/darmen/evenwicht/spieren/gewrichten etc. Ben hiervoor meerdere malen bij de HA geweest, en zij zegt dat de bloedwaarde goed zijn, maar............ieder laboratorium hanteert wél zijn eigen waarde normen.
Enkele waarden van mij dit jaar ná het bloedprikken.
6 Januari 2016: T4 vrij thyroxine 11.4. TSH 9.5
18 Maart " T4 " " 7.6 TSH 17
4 Augustus T4 " " 16.1 TSH 10.6
23 December T4 " " 15.4 TSH 4.5
Wie kan mij zeggen welke waarde goed zijn? Ik zou wel naar een Endocrinoloog willen, maar mijn huisarts vind dat niet zo nodig. Kan ik daar op staan?
Graag reacties.
Gelieve Inloggen om deel te nemen aan het gesprek.
- DutchAstrid
-
- Offline
- Junior Lid
-
Als ik naar je waarden kijk, zie ik iedere keer een verhoogde TSH-waarde. Ik vind het daarom ook niet vreemd dat je je ziek voelt! Een TSH boven de 4 is voor gezonde mensen al te hoog. Zelf voel ik me het prettigst met een TSH rond de 1, liefst er nog wat onder, maar iedereen is verschillend. Ik zou aandringen op een tweede mening van bijvoorbeeld een endicrinoloog.
Sterkte en succes!
Hartelijke groet, Astrid
Van de site :
Algemeen: Bij welke bloedwaarden ben ik goed ingesteld?
"In de eerste plaats is dat per persoon verschillend! Er moet altijd gezocht worden naar de persoonlijk beste waarde. Een TSH waarde onder de 2 is daarvoor vrijwel altijd een vereiste, maar er zijn ook mensen die zich juist bij een hogere TSH het beste voelen. Bij behandeling met alleen T4 moet de FT4 bloedwaarde in de bovenste helft van de normaalwaarde liggen, soms zelfs iets daarboven.
Normaal referentiewaarde:
TSH – 0.4 tot 4.0 mU/l
FT4 – 9 tot 24 pmol/l
Al het goede komt langzaam

Gelieve Inloggen om deel te nemen aan het gesprek.
- Jannetje
- Onderwerp Auteur
- Offline
- Junior Lid
-
- Berichten: 12
- Ontvangen bedankjes 0
Fijn dat je mij dit laat weten. Ik zelf heb n.l. geen idee v.w.b. de waarde voor een goed wat beter werkende schildklier. Ik snap het doodeenvoudig niet hoe dat werkt, en mijn huisarts heeft daar geen tijd voor dit aan mij uit te leggen. Ik ben echt ziek, en dat is begonnen toen er geen Thyrax meer was. Mijn huisarts is daar vrij laconiek over.
Ik zal jouw goede raad opvolgen, en een verwijsbrief vragen voor de Endocrinoloog.
Hartelijk dank voor je reactie.
Vr.gr. Jannetje
Gelieve Inloggen om deel te nemen aan het gesprek.
- DutchAstrid
-
- Offline
- Junior Lid
-
Ik weet nog hoe slecht ik me in het begin voelde (2011) en hoe goed ik me kan voelen bij juiste instelling. Bij mij is het nu ook weer even minder, dus ik ga ook weer prikken.
www.schildklier.nl/schildklier/heb-ik-het-aan-mijn-schildklier
Is een goede plek om rustig aan de informatie tot je te nemen.
Hoop dat je snel geholpen wordt!

Al het goede komt langzaam

Gelieve Inloggen om deel te nemen aan het gesprek.
- Jannetje
- Onderwerp Auteur
- Offline
- Junior Lid
-
- Berichten: 12
- Ontvangen bedankjes 0
Ik ben gisteren en vandaag bezig geweest om allerlei informatie te verzamelen i.v.m. schildklier problemen. Ik krijg wat meer overzicht. Had daar eigenlijk nooit zo'n belangstelling voor omdat alles 30 jaar goed verliep. Ik slik 2 x 25 mgr. Thyrax. Krijg nu de indruk dat ik misschien wat minder kan gebruiken, maar dat ga ik bespreken met mijn huisarts. Vind het anders wel wonderlijk dat T3 nog nooit is onderzocht bij mij.
Allemaal vragen voor de Endocrinoloog. Zal een lijstje maken.
Leuk dat je mij het e.e.a. hebt laten weten, en ik hoop voor jou dat het spoedig toch weer wat beter met je gaat.
Hartelijke groet
Jannetje
Gelieve Inloggen om deel te nemen aan het gesprek.
- leblanc
- Offline
- Junior Lid
-
- Berichten: 21
- Ontvangen bedankjes 2
Groet
Harm
Gelieve Inloggen om deel te nemen aan het gesprek.